Bayern Munchen Gezilecek Yerler

admin
Site Admin
Posts: 20
Joined: Wed Jan 20, 2021 11:42 am

Bayern Munchen Gezilecek Yerler

Post by admin »

Giftun Adaları, Hurghada yakınlarındaki koruma altındaki Giftun Adası Milli Parkı'nda yer almaktadır. Kızıldeniz'in berrak sularında yükselen bu küçük adalar, Cennet Adaları olarak da biliniyor. Arapçada daha büyük olanı Giftun Kebir ve daha küçük olanı Giftun Sughayer olarak adlandırılır. Hurghada Marina'dan kalkan tekneler 45 dakikada size ulaşabilir.

Giftun Adaları'ndan biri olan Great Giftun Adası'nda 2 adet halka açık ve özel plaj bulunmaktadır. Halk plajında ​​şezlong ve şemsiye bulunmamaktadır. Servis yok ve oldukça kalabalıktı. Şnorkel turları yapan tekneler bir süre burada durur. Hurghada, renkli balıkları ve mercanları keşfetmek için iyi bir seçenektir.

Great Giftun Adası'ndaki özel plaj Mahmya Plajı, burayı bu kadar ünlü yapan şeydir. Kızıldeniz'in turkuaz renkli sakin suları boyunca uzanan 2 km uzunluğundaki kumsal ince beyaz kumlara sahiptir. Ada halkı tarafından genellikle Mahmya olarak anılır. Tatil köyünde neredeyse her şey hesaba katılmıştır. Yeterince fazla şezlong ve şemsiye var. Adayı farklı açılardan görebilen çok sayıda kamelya var. Tertemiz, modern bir tuvaleti, yemek için harika bir restoranı var. Barda her türlü içeceği bulabilirsiniz.

Rüzgarsız bir hava, dingin ve berrak bir deniz, sazlıklarla hazırlanmış şezlonglar, tertemiz ve düzenli bir plaj insanı baştan çıkarmak için yeterlidir. Bilet fiyatına (50 Euro) öğle yemeği, transfer ve şnorkelli yüzme ekipmanı dahildir. Bir süre adada dinlendikten ve yüzdükten sonra ücretsiz olan şnorkel turuna katıldım.

Büyük bir tekne yakındaki bir mercan resifine gider. Burası şnorkelli yüzme için gerçek bir cennet. Kızıldeniz'in zengin su altı yaşamını dalmak zorunda kalmadan yaşarsınız. Kızıldeniz'i 10 yıl önce ilk tanıdığımda büyülenmiştim. Giftun Adası'nı gördüğümde ve şnorkelle yüzdükten sonra yeniden büyülendim.

El Gouna, Hurghada'da Kızıldeniz kıyısında bir tatil köyü ve konut kompleksidir. Mısırlı aile Sawaris'e ait olan ORASCOM şirketi tarafından 1990 yılında kuruldu. Hurghada merkeze 22 km; Kahire'nin 470 km güneyinde yer almaktadır.

Dünyanın farklı yerlerinden 25.000 kişinin yaşadığı El Gouna, modern bir şehrin içermesi gereken her şeye sahip. Spası, gurme restoranları, golf sahaları, tenis kortları ve olimpik yüzme havuzları ile mükemmel bir tatil beldesidir.

Turkuaz Kızıldeniz'in ışıl ışıl parladığı El Gouna, konaklama ve eğlence için bol seçenek sunuyor. Mövenpick, Sheraton ve Steigenberger gibi ünlü uluslararası otel markaları; 3 ila 6 yıldız arasında değişen konforla, 2.700'den fazla misafir 16 otelde konaklayabilir.

Kızıldeniz Rivierası'nda birdenbire ortaya çıkan bir tatil beldesi olan El Gouna, 40 milyon metrekarelik inanılmaz bir alanı kaplıyor. 16 otel, 420'den fazla restoran, bar, mağaza ve servis ofisi, birkaç alışveriş merkezi, bir marina, 18 delikli bir golf sahası, küçük bir havaalanı, bir üniversite, bir kütüphane ve bir hastaneden oluşmaktadır.

Ekim ve Mayıs ayları arasında turizm sezonunun patladığı El Gouna, elverişli iklim koşulları ile tatilcilerin ilgisini çekiyor. Neredeyse tüm yıl boyunca tatiller için elverişli bir iklime sahiptir. Kışın bile hava sıcaklığı 17-25 ° C, yazın 26-33 ° C'dir.

Plajın yanı sıra daha birçok aktivite sunuyor. Burası aynı zamanda dünyaca ünlü uçurtma sörfü noktası. El Gouna'da kanallarda teknelerle turlar yapılıyor. Kızıldeniz'i daha yakından tanımak isteyenler için katamaran turları düzenleniyor.

Kasabadaki lagünler, küçük kanoların yanı sıra ayakta ve pedallı kanolarla keşfedilebilir. En sevdiğim aktivite Segway ile El Gouna'daki turdu.