Japonya'da Nerelere Gidilir

admin
Site Admin
Posts: 20
Joined: Wed Jan 20, 2021 11:42 am

Japonya'da Nerelere Gidilir

Post by admin »

Kısa sürede Asya ticaretinin merkezi haline gelen Singapur, sadece Asya'nın değil dünyanın da en önemli ticari, finans ve liman şehirlerinden biridir. Asya'nın önde gelen iş, eğlence ve tatil merkezlerinden biri olan Singapur'da ticaret, hayatın her alanında açıkça görülüyor. Her tarafta yüksek gökdelenler, alışveriş merkezleri, oteller ve plazalar yükseliyor.

Çok sıcak ve nemli havanın boğduğu Singapurluların hayatı devasa alışveriş merkezlerinde geçiyor. Metro ulaşımı, metro üst geçitleri veya üst geçitler ile birbirine bağlanan Singapur'un alışveriş merkezleri aynı zamanda dünyanın en büyük markalarına da ev sahipliği yapıyor.

Singapur'un birçok simge yapısına ev sahipliği yapan ve muhteşem mimarisi ve ihtişamı ile büyüleyici olan Singapur Marina Körfezi, şehrin en çok ziyaret edilen bölgelerinden biridir.

Geçmişi yetmişli yıllarda bölgenin gelişmesiyle başlayan Marina Koyu, şehrin en yeni yerleşim alanlarından biridir. Denizin doldurulması, bataklıkların kurutulması ve genişletilmesiyle oluşturulan Marina Koyu, günümüzde şehrin en popüler yeri. Sadece mimarlık alanında değil, çevresel, kentsel, sosyal ve kültürel alanlarda da en yaratıcı projelerin hayata geçirildiği bölgeye her yıl yeni projeler ekleniyor.

Ülkenin sembolü, aslan başlı ve balık gövdeli Merlion heykeli, Singapur'u yukarıdan görmek için en güzel yerlerden biri olan Singapore Flyer Dönme dolabı, dünyanın en büyük spor ve konser salonu Floating Stadium, ödüllü Gardens by The Bay, İkinci pahalı kumarhane Marina Bay Sands Casino ve şimdiye kadar yapılmış en pahalı otel olan Marina Bay Sands Hotel bu bölgede yer almaktadır.

Marina Bay Sands Otel
Singapur'un simge yapılarından biri haline gelen Marina Bay Sands Hotel, Marina Körfezi'ndeki en ilginç yapı. 55 katlı 3 gökdelen ve üzerinde büyük bir geminin bulunduğu Marina Bay Sands Oteli'nin inşası için 8 milyar Singapur doları harcandı.

Marina Bay Sands, mimar Moshe Safdie tarafından tasarlanmış ve 2011 yılında açılmıştır. Dünyanın en ünlü kumarhanelerinden biri olan 2561 odası, 45.000 kişi kapasiteli konferans salonu, dünyaca ünlü markalarla alışveriş merkezi, 13 birinci -sınıf restoranlar, müzeler ve iki tiyatro. almak.

Marina Bay Sands Hotel'de çift kişilik odalarda konaklama fiyatı 399 Singapur dolarından başlıyor. Otelde kalmayanların havuzdan yararlanmaları mümkün olmasa da Skypark gözlem güvertesi nefes kesici manzaralar sunan bir diğer seçenek. Singapur'un en popüler gözlem noktalarından biri olan Skypark, özellikle fotoğrafçılıktan hoşlananlar için hem gündüz hem de gece unutulmaz manzaralar sunuyor.

Marina Bay Sands Hotel gökdelenlerinin üzerindeki gemi benzeri 340 metre uzunluğundaki terasa Marina Bay Sands SkyPark deniyor. 150 milyon dolara mal olan ve 3900 kişilik kapasiteye sahip Sands Marina Sky Park, 1.24 hektarlık bir alana sahip, yükselen üçlü kulelerde gemi gibi duran bir gökyüzü parkı.

57. kattaki 150 metre uzunluğundaki açık sonsuzluk havuzu, dünyanın en yüksek havuzudur. Singapur'un tüm gökdelenlerinin ve Marina Körfezi'nin en güzel manzaralarının yüzerken görülebildiği havuzdan sadece Marina Bay Sands Hotel'in misafirleri yararlanabiliyor.

250 ağaç türü ve 650 tür bitkiden oluşan bahçesi ile Sands Marina Sky Park, 340 metre uzunluğunda ve bir uçtan diğer uca 40 metre genişliğindedir. Gözlem güvertesi, şehrin 360 derece manzarasını sunan kulelerin kenarında gökyüzüne doğru uzanırken, yapı neredeyse bir mühendislik mucizesi olan 700 ton çelik kullandı.