İsviçre Gezilecek Yerler Nereler

admin
Site Admin
Posts: 20
Joined: Wed Jan 20, 2021 11:42 am

İsviçre Gezilecek Yerler Nereler

Post by admin »

Mısır'ın 1 numaralı tatil yeri olan Sharm El Sheikh (Sharm el Sheikh), Antalya bizim için Mısırlılar için Şarm'dır. Kızıldeniz kıyısında küçük bir balıkçı köyü iken, İsrail yönetimi sırasında modern ve gelişmiş bir görünüm kazandı. Mısır, 1982'de Sina Yarımadası'nı yeniden fethetti.

Mısır para birimi Mısır poundu veya Mısır poundudur. Türkiye'den 1 saat sonra. Aldatma piramitlerden uzaktır. Piramitler Giza'da, Sharm El Sheikh ise 532 km uzaklıktaki Sina'da yer almaktadır. Otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir.

Şarm El Şeyh'i ziyaret etmek için en iyi zaman Mart ve Ekim ayları arasıdır. Kızıldeniz'de Şubat ayında bile yüzdüğümü hatırlıyorum. Şam'a şimdiye kadar iki kez gitme fırsatım oldu. Yıl boyu tatiller için idealdir. Elharm El Sheikh'in güvenli olup olmadığı sorusu sık sık sorulur. Bunun için hazırladığım Mısır Güvenli mi blog yazıma bakın.

Shahar El Sheikh'e gitmek için yeşil pasaportunuz veya Mısır vizeniz olması gerekir. Mısır konsolosluğundan vize alabilirsiniz. Mısır vize süreci genellikle 2 hafta kadar sürerken bazen sebepsiz yere 3 ay uzatılabiliyor. Vize konusunda herhangi bir deneyiminiz yoksa, blog yazılarım nasıl vize alacağınız ve vize ücretlerinin ne kadar olacağı konusunda size rehberlik edecek.

Pasaportunuz yoksa, Pasaport Türlerimi ve Pasaport Başvurusu Nasıl Yapılır bölümünü okuyun. Yurt dışına çıkacaksanız, yabancı bir ücret ödemeniz gerekecektir. Ülkeler listesi blog girişi Vizesiz ülkeler Türkiye'den vize istemiyor, detaylı olarak yazdım.

Şam El Şeyh Gezi Rehberi ve Mısır'ın Turizm Şehri Sharm El Şeyh'teki blog yazılarımda şehir hakkında bilgiler paylaştım. Seyahat rehberi, vize / pasaport kategorisinde uygun bir otel nasıl bulunur, hayat kurtaran akıllı telefon uygulamaları blog yazılarımda sizi Shahar El Sheikh'de daha uygun bir tatile götürebilir.

Sharm El Sheikh en hızlı ve en uygun ulaşım aracı, Türkiye'den hava yolu. İstanbul havalimanından Türk Hava Yolları ve Sabiha Gökçen havalimanından Pegasus Havayolları, Şarm El-Şeyh'e direkt uçuşlar sunmaktadır. İstanbul-Şarm El Şeyh uçuş süresi 2 saat 45 dakikadır.

Şarm El Şeyh Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım: Şarm El Şeyh Havalimanı şehir merkezine 5 km uzaklıkta bulunuyor. Minibüsler, taksiler, kiralık arabalar ve otel transfer araçları sizi havalimanından şehir merkezine ulaştıracaktır.

Havalimanı terminali 1 çıkışında bulunan minibüsler yakıt ikmali sırasında çalışır. Düzenli uçuş süresi olmayan bu araçlar sizi şehir merkezine 15 dakikada götürebilir. Mavi veya beyaz tescilli taksiler en hızlı ulaşım seçeneğidir. Taksiye binmeden önce ücret konusunda anlaşmanız önemlidir. Sayaç birçok kabinde kullanılmaz.

Geleneksel Mısır kültürünü, Kızıldeniz'in muhteşem doğasını ve Güney Sina Çölü'nün gizemli yapısını keşfetmek için ziyaret edilen Şarm El-Şeyh'teki bozulmamış dalış merkezleri, dalış meraklılarının uğrak noktasıdır.

Şarm El Şeyh, Avrupa ülkelerine yakınlığı, orijinal özelliklerini kaybetmemiş olması ve deniz sıcaklığının yıl boyunca 20 derecenin altına düşmemesi nedeniyle cazibe merkezi haline gelmiştir.

Naama'nın batısındaki Ras Um Sid, şnorkelli yüzme için popüler bir yerdir. Mercan resifleri ve korumalı su altı yaşamı ile eşsiz güzellikler ortaya çıkar. Na'ama Koyu, çöl kumu ile bezenmiş plajları ile yüzme kadar nargile, alışveriş ve eğlence imkanları da sunuyor. Yıldızların altında çölde Bedevilerle yemek yemenin yanı sıra geleneksel Mısır Tenura dans gösterileri de ilginizi çekecek.

527 yılında İmparator Justinian tarafından yaptırılan St. Catherine Manastırı, Sina Dağı'nın gölgesinde bahçesi ve kütüphanesi ile görülmeye değer. Manastıra 80 km uzaklıkta bulunan Renkli Kanyon, suların aşındırdığı sarp bir vadide görsel bir şölen sunuyor.