Olimpiakos Gezi Rehberi

admin
Site Admin

Olimpiakos Gezi Rehberi

Post by admin »

Hurgada Sinbad denizaltıları, Kızıldeniz'in su altı dünyasının etkileyici manzarasının tadını çıkarmak için yüzemeyen veya dalamayanlar için en güzel seçeneklerden biridir. Kızıl Deniz, şimdiye kadar gördüğüm en güzel deniz ve bu beni en çok etkiledi.

18 panoramik pencereli denizaltı ile Kızıldeniz'de 16-22 metre derinliğe dalacak ve Kızıldeniz'de 50 dakika su altı ekosistemine dalacaksınız. Denizaltının 44 koltuğu var. Kızıldeniz'deki renkli hayata şahitlik eden çocukların özellikle keyif alacağı bir aktivite.

Otelden alma ve bırakma, alkolsüz içecekler fiyata dahildir. Bilet ücretini ödedikten sonra önce Deniz Müzesi'ne gireceksiniz. Burada Kızıldeniz'deki yaşam hakkında bilgi alacaksınız. Denizden gerçek balık, vernikle kaplanmıştır.

Sinbad denizaltıları 50 dolardan başlıyor. Ayrıca katılımcıların veya tur operatörlerinin sayısına bağlı olarak farklı fiyatlar verildiğini gördüm. Kızıldeniz'i Pazar, Çarşamba, Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri günde üç kez düzenlenen denizaltı turu ile keşfedebilirsiniz.

Hurghada Yarı Denizaltı Turu da ilginizi çekebilir. Kızıldeniz'in su altı güzelliğini keşfetmenin en eğlenceli aktivitelerinden biri denizaltı cam tekne turlarıdır. Düzenli günübirlik turlar düzenleyen firmalarla dalışa karşı önyargılarınız olsa bile, Kızıldeniz'in su altı dünyasını koltuğunuzdan keşfedebilirsiniz.

Her türlü su sporlarının başkenti olan Hurghada'da sadece dalışın mümkün olduğu Abu Ramada ve Shedwan adaları dışında denizde tüm aktivitelere izin veren adresler bulunuyor. Umm Gammar, Shaab Abu Shiban, Shaab el-Erg, Dishet el-Dhaba, Shaab Abu Hashish, Sharm el-Arab, Al Quseir, Sharm El Naga, El Gouna, Al-Mahmya, Soma ve Makadi plajları ana denizdir. zevkler. Adresler.

Hurghada'da sezon Aralık, Ocak ve Şubat ayları hariç tüm yıl boyunca açık kabul edilir. Buraya Şubat ayının ortasında seyahat etseniz bile, cesaret kırıcı olmamalı. Mart sonunda bulunduğum Hurghada'da gündüz sıcaklık 27 dereceye ulaştı. Deniz sıcaklığı 22 derece civarındadır. Sakin günlerde bu aylarda denizin tadını çıkarmak mümkün. Kışın rüzgarlı olabilir.

Tam bir alışveriş cenneti olan Hurghada pazarlarında satılan ürün çeşitliliği ile bunaltıcı. Kıyı boyunca uzanan sokaklarda yer alan çarşılar ve kapalı çarşılar bakır ve pirinç işçiliği, halı ve tekstil ürünleri, el yapımı takılar, şifalı otlar ve baharat dükkanlarından oluşmaktadır. Bedevi köyü, yerel kültürü yaşayabileceğiniz en iyi alışveriş yerlerinden biridir.

Yemek ve restoranlar açısından oldukça zengin bir yer olan Hurghada'da Mısır mutfağından leziz yemekler ve yöresel lezzetler sunan restoranlar, deniz ürünleri, İtalyan, Fransız ve Çin yemekleri ile diğer milletlerden örneklerin bulunduğu restoranlar da bulunuyor. .

Hurghada'da neredeyse her bütçeye uygun oteller var. Akdenizimizdeki devasa tatil köyleri, Kızıldeniz kıyısı boyunca şehrin birçok yerinde bulunmaktadır. Bazıları küçük bir şehir boyutunda ve son derece geniş. Aşağıda listelenen tüm otellerde kaldım.

Oberoi Sahl Hasheesh, Mısır'ın tatil beldesi olan Hurghada'da yer almaktadır. 2014 yılında Hurgada'da üç kez kaldım ve son seyahatimin ilk üç gününde bu keyifli otelin konuğu oldum. Lüks konseptte hizmet veren Oberoi Sahl Hasheesh, dileyenler için Mercedes ile havalimanından otele transfer hizmeti sunuyor.