Borisya Dortmund Gezi Noktaları

admin
Site Admin
Posts: 20
Joined: Wed Jan 20, 2021 11:42 am

Borisya Dortmund Gezi Noktaları

Post by admin »

Hurghada ATV Safari olarak da bilinen Quad Runner Safari, Hurghada'daki en eğlenceli aktivitelerden biridir. Şehir merkezine yaklaşık 30 dakika uzaklıkta olan çöl bölgesinde atv araçları ile yapılan safari aktivitesi sırasında, 20 kişiye kadar olan katılımcı grubuna öncelikle ATV araçlarının nasıl kullanılacağı öğretilecek.

16 yaşın üzerindeki herkes aktiviteye katılabilir ve safari arazisinin yakınındaki geniş çöl ovasında bir konvoyla gezebilir. Çöl ortamı çok tozlu olduğu için katılımcıların yüzlerini ve burunlarını örtmek için bir pareo veya fular ile bağlamaları gerekir. Güneş gözlüğü ve güneş kremi de bir zorunluluktur. Tabii ki suyunu unutma.

Safari Land Desert Adventure aktivite paketinin bir parçası olan Desert Safari by Jeep'de 4X4 sürüş ile Bedevi köyünü ziyaret edecek ve Bedevi kültürünü öğreneceksiniz. Dileyenler için Bedevilerin hazırladığı hediyelik eşyalar satın alma imkanı da sunan etkinlikte deve gezintisi, yüksek tepeye tırmanma ve çöl şovu (oryantal Tennura dansı) yer alıyor.

Spider Riding Safari, Safari Land Desert Adventure çöl aktivite paketinin bir parçasıdır. ATV Safari ve Jeep Safari'de yer alan Spider Riding Safari'de Çölde Spider adlı ilginç bir araç kullanıyorsunuz.

Çok gürültülü bir aracı sürmek o kadar kolay değil. Direksiyon sert ve gaz. Zevk burada. Tur paketine dahil olduğu için ek ücret ödemenize gerek yoktur. Ayrıca kullanmak zorunda değilsiniz, arkanıza yaslanın ve tozun ve gürültünün tadını çıkarın.

Hurghada Bedouin Köyü, Safari Land Desert Adventure paketinin tam günlük etkinliğinde ziyaret edilen yerlerden biridir. Bu ortamda çölde bir çadırda dinlenebilir ve turistik ziyaretler için Bedevi kültürüne göre hazırlanmış çay içebilirsiniz. Kısa bir deve turu ile sona eren etkinlikte bol bol fotoğraf çekme imkanına sahip olacaksınız.

Safari Land Desert Adventure etkinliğinin en heyecan verici ve güzel fotoğraf çerçevelerinden biri deve gezintisidir. Çöl kültürünün vazgeçilmez bir parçası olan develerle kısa yürüyüşler yapabilir, bu ilginç hayvanlarla harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Antik Bedevi çöl yaşamını birebir yaşayabileceğiniz Bedevi Köyü'nde, bölgede yaşayan köylüler tarafından el yapımı birbirinden güzel yöresel hediyelik eşyalar satılıyor. El dokuması kilimlerden takılara, bakır kaplardan keselere kadar pek çok yerel hediyelik eşya satın alabilirsiniz.

Safari Land Desert Adventure ana kampındaki oryantal dans ve Mısır Tennure dans gösterileri, yerel kültür hakkında bilgi edinmenin harika bir yoludur. Çivi tahtasına uzanmak, kırık cam üzerinde yürümek gibi sıra dışı gösterilerde gerçekleştirilen bu etkinlikler, Hurghada'daki gece kulüplerinde de turistleri eğlendirmek için yapılıyor.

Yukarıdaki aktiviteleri gerçekleştirdikten sonra sabah başlangıç ​​noktası olan Safari Land Desert Adventure ana kampına döndük. Burada önce göbek dansı ardından tenis dansı gösterileri yapıldı.

Daha sonra seyircilerin korku ve şaşkınlığı üzerine tahta bir tahtaya yatma, kırık bir cam üzerinde yürüme gibi gösteriler yapıldı. Canon 60D kameramın şarjı bittiği için akşamın bu saatinde onu bir iPhone ile çekip fotoğraflamak zorunda kaldım.