Hangi Seyahat Çantası

admin
Site Admin
Posts: 20
Joined: Wed Jan 20, 2021 11:42 am

Hangi Seyahat Çantası

Post by admin »

Mısır'ın en önemli turizm merkezlerinden biri olan Hurghada, 20. yüzyılın başında küçük bir balıkçı köyüydü. Yerli ve yabancı yatırımcıların desteğiyle 1980'lerden bu yana büyüyen ve Şarm El-Şeyh şehri için alternatif bir turizm merkezi haline gelen şehir, Orta Anadolu'da Alman, İtalyan ve Rus turistler için en popüler tatil seçeneklerinden biri. Doğu.

Mısır antik döneminin en önemli yerleşim yerlerinden biri olan Karnak ve Krallar Vadisi'ne yakınlığı ile dikkat çeken Hurghada, mavi suları, dalış turizmi ve çöl safarileri ile göz dolduruyor. 36 km uzunluğundaki kıyıda yaşam turizme dayalıdır. Ortadoğu'nun en popüler turizm merkezlerinden biri olan şehrin herhangi bir yerinde yabancı turistlerle tanışmak mümkün.

Hurghada veya Arapça konuşulduğu şekliyle Al Ghardag, Mısır'ın Kızıldeniz eyaletinde bir şehirdir. Kahire'nin 450 kilometre güneyinde bulunan Hurghada, Mısır'ın Kızıldeniz ilinde 260.000 nüfuslu bir şehirdir. Aynı zamanda Kızıldeniz'in başlıca turistik yerlerinden biridir. Mısır, Arap Baharı nedeniyle turist sayısında önemli bir düşüş yaşamış olsa da, Hurghada ve çevresinde tatil yapmanın keyfi şimdilik güvenli ve eğlenceli.

Şehir 20. yüzyılın başlarında kuruldu, ancak 1980'lere kadar basit bir balıkçı köyü olarak varlığını sürdürdü. Seksenli yıllardan sonra Mısırlıların ve yabancıların keşfinden sonra bugün tatil ve tatil merkezi haline gelmiştir.

20. yüzyılın başında küçük bir balıkçı köyü olan kasaba, 1980'li yıllardan itibaren Mısır hükümeti tarafından tanıtılmış, Mısırlı ve yabancı yatırımcıların desteğiyle büyümüştür. Şarm El Şeyh'e alternatif bir destinasyon olarak turizme kazandırıldı. Tatil köyleri ve otellerin açılmasıyla tam bir tatil beldesi haline geldi.

Hurghada, 36 km'lik bir kıyı şeridine sahip ve kıyıdan sonra çöl başlıyor. Mısır topraklarının neredeyse% 60'ı da çöl alanlarından oluşmaktadır. Ancak bu çöl bölgelerinde inşa edilen tatil köyleri ve tatil köyleri ile her yıl milyonlarca Sırp, Rus, Polonyalı, Çek ve Alman'ı ağırlamaktadır. Örneğin El Gouna bölgesi, tamamen sıfırdan oluşturulmuş bir tatil beldesidir.

Hurghada üç bölüme ayrılmıştır: Downtown (El Dahar), Sekalla ve El Memsha. El Dahar'ın tarihi kısmı esas olarak devlet kurumları ve pazarlar tarafından kullanılmaktadır. Sakal ise daha çok otel ve eğlence tesislerinin bulunduğu alandır.

Mısır aynı zamanda en zengin antik kalıntılara sahip ülkedir. Luksor ve 5.000 yıl öncesine ait tapınaklarıyla Krallar Vadisi, Hurghada'ya 4 saat uzaklıkta ve burada turlar düzenleyen birçok şirket var.

20. yüzyıldan kalma bir yapı olan Saint Shenouda Katedrali ve şehrin her yerinden görülebilen Hurghada Al Mina Camii, Kızıldeniz'in zengin deniz yaşamını görmek için Hurghada Akvaryumu ve El Dahar bölgesinde gezebileceğiniz yerler arasında yer alıyor kapat.

Hurghada, dünyanın en zengin su altı yaşamına sahip yerlerden biridir. Dalış, deniz paraşütü, rüzgar sörfü ve şnorkelli yüzme gibi su sporları popülerdir. Öte yandan dünyanın en eski uygarlıklarının kalıntılarına ev sahipliği yapan dünyanın en büyük açık hava müzelerinden biri olan Luksor'dan sadece birkaç saat uzaklıkta.

Şehir sadece ucuz bir tatil beldesi değil, aynı zamanda dalış başta olmak üzere birçok su sporu ve tatilin de başkentidir. Hurghada, dalış ve şnorkelle yüzmeye gidebileceğiniz, cam teknelerde Kızıldeniz'in derinliklerini keşfedebileceğiniz, gün batımı veya balık turlarına katılabileceğiniz, cipler, arazi araçları ve develerle çölde safari yapabileceğiniz renkli bir şehir.

Bunun dışında Hurghada'da Kum Müzesi, Binbir Gece şovu, oryantal dansları ve Tennura dansları gibi pek çok aktivite yapabiliyorum, çölde örümcek gezileri yapıp Bedevi kültürünü gözlemleyebiliyorum.

Safari Land Desert Adventure, Hurghada'daki en önemli etkinliklerden biri olması gereken bir turdur. Aktivite programı dahilinde ATV ile çölde turlar, örümcek denen garip örümcek ile çölde gezintiler, şoförle sürülen arazi aracıyla Bedevi köyüne gitmek, Bedevi kampını ziyaret etmek, el dokuması ürünler ve hediye alışverişi.