Üyelik Aktivasyonları

admin
Site Admin
Posts: 20
Joined: Wed Jan 20, 2021 11:42 am

Üyelik Aktivasyonları

Post by admin »

Singapur'da hiç kimse kiralık bir evde yaşamıyor: Gençler bile kendi evlerini alıyor çünkü hükümet ev satın alma ve nakit yardımı konusunda kolaylık sağlıyor. Kiralanan evde yaşayanlar genellikle gurbetçilerdir. Örneğin, henüz birikimi olmayan yeni mezun bir öğrenci, yeni inşa edilmiş bir binadan ev satın almak için sadece 10 Singapur doları (yaklaşık 20 TL) ödüyor. Evin inşaatı üç yıl içinde tamamlanırsa, hükümet 100.000 Singapur doları nakit sağlıyor ve insanlar bu yardımı 65 yaşına kadar geri ödeyebiliyor.

Doğumu teşvik etmek: Singapur'un düşük doğum oranını artırmak için yeni doğanlara 10.000 dolarlık çocuk ödeneği verilir, ancak doğum oranı artırılamaz.

Singapurluların% 80'i evde yemek yapmıyor: Singapur'la ilgili ilginç gerçeklerden biri, Singapurluların% 80'inin evde yemek yapmaması ve dışarıda yemek yememesidir, çünkü dünya mutfağının lezzetlerinin çoğu Singapur'da yer almaktadır ve Singapur hükümeti bunu korumaya çalışmaktadır. restoran hijyeni ve fiyatları standardı. . "Akşam yemeğinde ve sende var mı?" Singapurlu bir erkeğin karısına. dünyadaki en garip sorulardan biri olabilir.

Ülkenin neredeyse yarısı yeşil: Singapur'un% 20'si yeşil alanlarla kaplı. Son yıllarda "Dikey Yeşillendirme" projesi, binaların balkon ve teraslarını yeşilliklerle kaplayarak bu oranı% 40'a çıkardı. Singapur, bitki çeşitliliği açısından çok zengindir. Yalnızca Bukit Timah bölgesinde, Latin Amerika'daki bitki çeşitliliğinin üç katı var.

En uzak mesafe 20 dakikadır: Singapur hükümeti tüm ulaşım sisteminin yerleşimini belirlemiştir ve Singapurluların işlerine giderken 20 dakikadan fazla zaman harcamamaları gerektiğine inanmaktadır. Hükümete göre Singapurlular günde 8 saatten fazla çalışmamalı ve trafikte 20 dakikadan fazla zaman geçirmemelidir.

Araba fiyatları çok pahalıdır: Çevreyi korumak ve insanların toplu taşıma araçlarını daha yaygın kullanmalarına imkan vermek için araba fiyatları çok yüksek tutulur. Emlak fiyatları 300.000 Singapur doları civarında, araç fiyatları ise 150.000 Singapur doları civarında.

Sporu seven bir ülke: Singapur'daki insanlar sporu seviyor ve hükümet onları bu yönde teşvik ediyor. Parkların çoğu günün her saati açıktır ve giriş ücretsizdir. 7-70 yaş arası herkes sabahın erken saatlerinden gece geç saatlere kadar parklarda kano, yürüyüş ve koşu yapabilir.

Singapur Yasakları: Çıplaklık ve sakız Singapur'da cezalandırılan suçlardır. Bir Amerikan sakızının metro kapısına yapıştırılmasıyla ülke genelinde sakız ve sakız ticareti yasaklandı ve metro kapısının kapanmaması nedeniyle metro iki saat ertelendi.

Metro aksamasına neden olan Amerikalı, aynı günlerde Singapur'da bulunan Bill Clinton tarafından cezalandırılamasa da, Amerikalı kırbaçlanmaya ve hapis cezasına çarptırıldı. Singapur'da kırbaç cezaları bir robot tarafından yönetiliyor. Geçmişte, erkek kardeş kardeşi kırbaçlamak zorunda kaldığında ve kırbaç gücü yeterince güçlü olmadığında, Singapur kırbaç robotunun icat edilmesini teşvik etmişti.

Çok kültürlülük ve eşitlik: Müslümanlar, Budistler ve Araplar Singapur'da barış içinde yaşıyor. Bu barış ve huzur atmosferi, hükümetin başarılı politikalarının bir sonucudur. Hükümet, her bölge için eşit bir kota belirlemiştir ve Singapur'da bir ev satın almak için başvuranları, her bölgede her bir dinden eşit sayıda üyeye sahip olmak ve diğer tüm dinlerin bayramlarını kutlamak için kişisel olarak değerlendirmektedir.

Singapur'un para birimi olan Singapur doları 4,37 TL'ye denk geliyor. 1 sent, 5 sent, 10 sent, 20 sent ve 50 sent ve 1 Singapur doları paraları var. Banknotlar 2, 5, 10, 50,100, 100 ve 10.000 Singapur doları olarak mevcuttur. Singapur ayrıca Brunei Darussalam para birimini kullanır, ancak madeni paralar kabul edilmeyebilir. 1 Brunei doları = 1 Singapur doları. Amerikan doları, Avustralya doları, yen ve pound da birçok alışveriş merkezinde kabul edilmektedir.