Güney Afrika Gezi Notları

admin
Site Admin
Posts: 20
Joined: Wed Jan 20, 2021 11:42 am

Güney Afrika Gezi Notları

Post by admin »

Paragon Alışveriş Merkezi, ödüllü bir alışveriş merkezidir. Dünyanın dört bir yanından lüks markalar, lüks ürünlerin ve markaların bulunduğu alışveriş merkezinde olmak için birbirleriyle yarışıyor. Altı katlı alışveriş merkezindeki moda ve giyim markaları, restoranlar, tasarımcı mağazaları ve spor giyim markaları, alışveriş yapanların tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Paragon AVM, "Tatler Singapore's Best" ve "IS Magazine" tarafından Singapur'daki en iyi alışveriş merkezi seçildi.

Paragon Alışveriş Merkezi'nde Salı günleri hariç her gün canlı müzik etkinlikleri düzenlenmektedir. Paragon ayrıca estetik, diş hekimliği ve geleneksel Çin tedavileri gibi alanlarda faaliyet gösteren bir tıp merkezine sahiptir.

Knightsbridge Mall, Grand Park Orchard Hotel'in bir parçasıdır. Bu dört katlı alışveriş merkezi, Singapur'daki diğer alışveriş merkezlerinden daha küçük olsa da, içindeki markalar, binanın tasarımı ve yandaki beş yıldızlı otelin yemek mekanları ile kesinlikle etkileyicidir. Alışveriş merkezi ayrıca birçok moda şovuna ev sahipliği yapıyor. Binadaki spor salonu karlı lüks ve olağanüstü olanaklar sunmaktadır.

Knightsbridge alışveriş merkezi de Orchard Caddesi'nde yer almaktadır. Dışarıda kocaman bir ekrana sahip olan cam cepheli alışveriş merkezini kaçırmak imkansız.

Mustafa Center, 24 saat hizmet ve farklı bir alışveriş deneyimi sunuyor. Düşük fiyatlardan tasarım ürünlere, tekstilden saatlere, elektronik ürünlere, takılardan Asya hediyelik eşyalarına kadar geniş bir yelpazede sunulan ürünler, Mustafa Center'ı her kesim için çekici kılıyor.

Mustafa Merkez'de Mustafa Kafe adında tek bir restoran var. Alışveriş merkezinin Hint bölgesindeki konumu sayesinde, alışveriş merkezi çevresindeki yüzlerce restoran ve kafede Hint mutfağının tadını çıkarabilirsiniz. AVM, Farrer Park metro istasyonuna yürüme mesafesindedir.

Feng Shui ilkelerine göre tasarlanan Suntec City alışveriş merkezinde kıyafet, aksesuar, kitap, elektronik ve çok daha fazlasını satan mağazalar bulunmaktadır. Bu devasa alışveriş merkezinde daha düşük fiyatlarla ürün sunan lüks markalar ve markalar var.

Restoranların bulunduğu zemindeki çeşmeli havuz görülmeye değerdir. Gençlerin vakit geçirebileceği sinema ve oyun alanları, çocukların eğlenebileceği açık hava oyun alanları da alışveriş merkezini çekici kılan seçenekler arasında. Suntec City, Singapur'un iş merkezinde yer almaktadır.

Singapur'a seyahat eden 18 yaşın üzerindeki tüm yolcular, varışta 1 litre yüksek alkollü içecek, 1 litre şarap ve 1 litre bira satın alabilirler. Gümrüksüz satış mağazalarında sigara ve tütün ürünleri satılmamaktadır.

Singapur'dan ayrılan herkes, yolcu servis ücreti olarak bilinen 21 $ 'lık kalkış vergisini ödemek zorundadır. Bu vergiyi içeren bilet bedeli ödenmemişse havalimanında rahatlıkla ödeme yapabilirsiniz. Sırada durmak istemiyorsanız, otellerden veya havalimanı ofislerinden vergi kuponu alabilirsiniz. Singapur'da 24 saatten az kalan yolcuların bu vergiyi ödemesi gerekmez.

GST (ürün ve hizmet vergisi) yüzde 7 vergi ve KDV'ye eşittir. Ürünler vergiden muaf 300 $ 'lık bir etiketle alındığında havalimanı tarafından bir vergi iadesi sağlanır (ayrıca toplam 100 $' lık çeşitli satın alımlar için geçerlidir). Bir satın alma işlemi yapmadan önce, mağazanın vergi iadesi kapsamında olup olmadığını kontrol etmek veya sormak faydalı olacaktır.

Her mağazanın böyle bir gereksinimi yoktur. Gümrükten geçerken doldurulan formun kaşelenmesi gerekmektedir. Bazı durumlarda yetkililer alınan ürünleri görmek isteyebilir. Havalimanında vergi iadesi olduğu için, Singapur'dan ayrılmadan önce aldığınız vergi beyannamesi formunu ve zarfı doldurabilir, iade ettikten sonra vergi iadesinin kredi kartıyla yapılması için Singapur'a gönderebilirsiniz.

American Express, Diners Club, MasterCard ve Visa kartları birçok yerde kabul edilmektedir. ATM'ler Singapur'da pek çok yerde mevcuttur ve ATM'lerin çoğu denizaşırı kartlarla çalışır.