Afrika Gidilmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

admin
Site Admin
Posts: 20
Joined: Wed Jan 20, 2021 11:42 am

Afrika Gidilmeden Önce Bilinmesi Gerekenler

Post by admin »

23 Singapur doları değerinde bir bilet alan herkes, bu dünyaca ünlü havuzun hemen yanındaki Marina Bay Sands Skypark seyir terasını ziyaret edebilir. Havuzla aynı seviyede olan Skypark'ın manzarası özellikle akşamları nefes kesici, tüm gökdelenler ise yukarıdan parıldıyor.

Skypark, ülkenin simgesi olan Merlion heykeli, Supertrees adı verilen devasa yapay ağaçların bulunduğu koydaki bahçeler ve dünyanın en yüksek ikinci dönme dolabı olan Singapore Flyer gibi özel noktaları yukarıdan izleme imkanı sunuyor. Gözlem güvertesinde, C'est La Vie, Singapur'un muhteşem manzarasının panoramik manzarasının tadını çıkarabileceğiniz ve yemek yiyebileceğiniz zarif bir restorandır.

Şehir genelinde yol ve yaya sokaklarıyla bütünleşen Marina Bay, sadece sahil kullanımının sürekliliğini sağlayan bir proje değil, aynı zamanda güzel yaya köprüsü Marina Bay ile şehrin diğer bölgelerine bağlanan bir proje. Toplam karmaşık maliyeti 5,7 milyar dolar olan Sands Marina Sky Park projesi, 21. yüzyıl eğlence ve kültür merkezidir! Marina Bay, bölgedeki binaların muhteşem aydınlatmasıyla geceleri bambaşka bir kimliğe bürünüyor. Zaman zaman düzenlenen ses ve ışık gösterileri her gece yüzlerce yerli ve yabancı turist tarafından izleniyor.

Marina Körfezi çevresinde, birçok finans ve iş merkezinin bulunduğu One Fullerton Oteli, Esplanade Tiyatrosu, müzeler ve gökdelenler, rezidanslar, barlar ve restoranlar bulunmaktadır.

Malay Yarımadası'nın güney ucunda Güneydoğu Asya'da bir şehir devleti olan Singapur, kişi başına düşen lüks alışveriş merkezi sayısında tüm Asya ülkelerine liderlik ediyor. Dünyanın dört bir yanından alışveriş yapmak için ülkeye akın eden turistler, arka sokaklardaki yerel mağazalardan dünyaca ünlü markaların bulunduğu alışveriş merkezlerine kadar birçok alternatif buluyor.

Singapur'daki ünlü Orchard Caddesi, alışverişin kalbi ve ION Orchard ve Ngee Ann City Mall gibi ilk 10 alışveriş merkezinin yer aldığı adres olarak biliniyor. Sokak, hem Singapurlular hem de Singapur'u gezip alışveriş yapmak isteyenler için alışveriş yaparken ilk akla gelen noktalardan biridir.

Singapur'daki alışveriş merkezleri ile ilgili ilginç olan şey, birçok farklı alışveriş konseptinin olmasıdır. Örneğin Hint bölgesindeki Mustafa Center Alışveriş Merkezi'nde kendinizi farklı bir kültürde hissedeceksiniz. Dahası, alışveriş merkezi günün her saati açıktır. Singapur'un eğlence adası Sentosa Adası yakınlarındaki VivoCity, o kadar büyük bir alışveriş merkezi ki bölgeyi ve tesislerini keşfetmek için bir hafta alışveriş yapmak zorunda kalacaksınız.

ION Orchard Alışveriş Merkezi, Orchard Caddesi'nin sonunda yer almaktadır. Mimari bir harikası olarak kabul edilen alışveriş merkezi, şık bir fütüristik fener gibi ışıl ışıl. AVM modayı yakından takip eden ve lüks alışverişi sevenler için tasarlandı. Cam, mozaik ve çelik malzemeleri bir araya getirerek harika bir yapı haline gelmiştir. Alışveriş merkezi aynı zamanda pek çok ünlüye de ev sahipliği yapıyor. ION Orchard Alışveriş Caddesi sadece lüks markalar için bir alışveriş merkezi olarak değil, aynı zamanda sanat sergileri için bir merkez olarak biliniyor.

Louis Vuitton, Miu Miu, Cartier, Prada ve YSL. Ion Orchard gibi dünyaca ünlü markalar yerlerini aldı. Ion Orchard'ın yemek odasında lüks bile akıyor. Pırıltılı mum avizeleri ile harika bir tasarıma sahip olan yemek alanı, tek bir yerde en çok restoranın bulunduğu adres. 80 farklı lüks restoran, Ion Orchard Alışveriş Merkezi'ni gerçek bir lezzet durağı haline getirdi.

Alışveriş ve restoranların yanı sıra, Ion Orchard, alışveriş merkezinin 4. katındaki ION ART Galerisi'ndeki 5300 metrekarelik sanat galerisinde sergilenen dünyanın her yerinden sanat eserleri sunuyor. Ion Orchard Alışveriş Merkezi'nde, 218 metrelik "ION Sky Gözlem Güvertesi", ziyaretçilerin Singapur'u bulutların üzerinden 360 derecelik bir açıdan görebilecekleri bir gözlem güvertesi de sunuyor.

Orchard Caddesi üzerindeki Ion Alışveriş Merkezi'ne Orchard metro istasyonundan kolayca erişilebilir. AVM, Changi Havalimanı'na metroyla sadece 30 dakika uzaklıktadır.