Asya Gezilecek Yerler

admin
Site Admin

Asya Gezilecek Yerler

Post by admin »

Mutluluk kelimesi ile benim aramda her zaman bir mesafe olmuştur. Bu hayatta deneyimler yaşadım, insanları çeken, hayal kuran, hayallerin gerçekleştiği günleri hayal eden ve sonunda şans eseri hakarete uğrama durumuyla yüz yüze gelme hikayelerini duydum. Şans bana gülmedi.

Seyahatlerimi yazarken hissettiğim ve tüm telaşlar arasında yarattığım her boşluğu dolduran duygu hiçbir şey için değişmiyor. Kendi blogumda topladığım anıları paylaşırsam benim gibileri takip edip aynı yolda yürümek mümkün olmazdı.

Hisse senetlerini büyük bir zevkle takip ettiğim Gezgin Kemal Kaya'nın internet sitesinde "Türk Hava Yolları'nda Mısır'da 5 gün 5 yıldızlı tatil" duyurusunu görünce istenen bilgileri doldurup kuyuya bir taş attım. . Çünkü sosyal medyada onbinlerce takipçisi olan Kemal Kaya'dan benim gibi binlerce kişi bu tatil duyurusuna başvurabilir.

Yarışmanın sonuçlarının açıklanacağı günü heyecanla bekledikten sonra kazanan duyurusunda kendi adımı görünce dünyalar benim oldu. Kuyuya attığım taş yolunu buldu ve bana çarpmayan o şans ilk kez gülümsedi.

Bu sefer yololmak.com'da okuduğum ve deneyimlediğim bir arkadaşım ve seyahat kartımla Sharm El Sheikh'e gittim. Bol görsellik sağlaması açısından ve zihinsel yapılarımızın uyumluluğundan dolayı bana eşlik etmesi için teklifte bulunduğum arkadaşım Sezgin'in onayını aldığımızda Şarm'a gideceğimiz tarihi belirledik. Vizeydi, hazırlıktı, işyerinden çıkarken havalimanına gelene kadar Şarm yolcuları olarak seyahat edeceğimizin farkında bile değildik.

Türk Hava Yolları'nın Şarm El Şeyh'teki pazarlama temsilcisi Mohamed Ezzat, Türk Hava Yolları'nın İzmir-İstanbul-Şarm El-Şeyh uçuşunda sabah geldiğimiz şehre bizi karşıladı. Sıcak samimi tavrı ve güler yüzüyle Ezzat bizi kaldığımız Sierra Sharm El Sheikh Hotel'e götürdü.

Sina Dağları ile Kızıldeniz arasındaki meşhur Soho Meydanı'nın hemen yanında yer alan 5 yıldızlı Sierra Hotel'e yerleştikten sonra gerçekten tatilde olduğumuzu fark ettik. Ezzat, ertesi akşam mini şehir turuna çıkacağımızı ve bu tur sırasında programımızı paylaşacağını söyledi.

Sabahtan hemen önce uykuya daldıktan sonra, Sierra'da yeni güneşli güne gözlerimizi açtık. İlk kahvaltımızı bir tatil köyünü andıran, bir oda ve bir üst katta odamızın kapısını açıp bizi karşılayan pırıl pırıl havuzun üzerinden yürüdüğümüz anda yaptık. Otel ve çevresini tanımak ve 35 dereceye yakın sıcaklıkların tadını çıkarmak için ideal bir gündü.

Meşhur Soho Meydanı'nda havuz, öğle ve akşam yemeği ile yapılan ısınma turlarımızın ardından ertesi günün akşamı Ezzat'la tanıştık ve kendimizi Sharm El Sheikh'in eski kenti ve turizm merkezi Naama Koyu'nda bulduk.

Gece geç saatlere kadar süren eğlencede Mısır gece hayatına yakından tanık olduk. Oryantal şovlar ve tennure dansları ile sahneye atlayanlar arasındaydık. Danslarını Tennure dansçılarının ısrarı ile denedik ve harika aromasıyla nargile içimizi kemiklerimizde hissettik.

Arap müziğinden keyif alırken hep kahkaha vardı. Alkışlar ve haykırışlarla soluduğum sıcak havanın tadını çıkarırken, her seferinde Şarm'da olduğum için mutlu olduğumu söyledim.