Sırt Çantası Ürün Incelemeleri

admin
Site Admin
Posts: 20
Joined: Wed Jan 20, 2021 11:42 am

Sırt Çantası Ürün Incelemeleri

Post by admin »

Hurgada Marina, gelişen turizm ile şehrin yeni bir kimlik kazandığı yerlerden biridir. 2008 yılında gerçekleştirilen proje, burada yaşayan turistler ve göçmenler için özel mekanlar yarattı. Nerede olursanız olun Sekkala olarak bilinen bölgede bulunan marinaya taksiyle 15 dakikada ulaşabilirsiniz.

Hurghada Marina Bulvarı boyunca çok sayıda restoran, kafe ve bar bulunmaktadır. Bir şekilde bana İzmir Kordonunu hatırlattı. Kafelerin önünde bir bulvar, önünde lüks yat ve teknelerin demirlediği bir koy vardır. Bu marinadan tekneler Giftun Adası Milli Parkı adalarından biri olan Giftun Adası'ndaki Mahmya Plajına gitmektedir. Hediyelik eşya alabileceğiniz ve alışveriş yapabileceğiniz mağazalar bulmak da mümkün.

Zengin menü seçeneklerine sahip yirmiden fazla restoran var. Bazıları canlı yerel müzik eşliğinde eğlenceli ortamlar sunuyor. Hurgada gezisinden sonra güzel bir akşam yemeği ve ardından nargile ve kahve için çok güzel bir yer.

Hurghada'nın eski limanı (Hurghada'nın eski limanı) El Dahar semtinde yer almaktadır. Kızıldeniz'de dalış yapacağım tekne buradan ayrıldı ve burayı görme fırsatım oldu. Bildiğim veya gördüğüm şey; Bunun gibi limanlar veya tekneler olduğu zaman deniz genellikle kirli ama burada denizin rengi ve berraklığı göz kamaştırıyor. Kızıldeniz bambaşka bir denizdir.

Şehrin kültürel yapısını merak edenler; Şehrin her yerinden görülebilen Hurghada Al Mina Camii ile. Yüzyılın başlarında inşa edilen Aziz Shenouda Kıpti Katedrali, Hurghada'da görülmeye değer yerler listesine dahil edilebilir. Hurghada Al Mina Camii, El Dahar'da, balıkçılık pazarının hemen yanında yer almaktadır.

Hurghada Balık Pazarı, Hurghada Camii'nin hemen yanında yer almaktadır. 24 saat açık olan bu yer en iyi sabah ziyaret ediliyor. Kızıldeniz'in taze balıklarından birini seçip orada temizleyip pişirmek mümkün. Fiyatlar oldukça makul.

Bildiğimiz balık pazarları gibi bu yerin kokusu da sizi rahatsız edebilir. Ama bir süre sonra alışırsın. Deniz mahsulü sevenlerin kaçırmaması gereken bir yer burası.

Hurghada Deniz Müzesi, Kızıldeniz'in zengin deniz yaşamını gözler önüne seriyor. Avrupa tarzı bir müze gibi olmasa da Kızıldeniz ve sualtı yaşamı hakkında bilgiler sunan bir yerdir. Hurghada'da gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Müzede köpekbalıkları, kirpi balığı ve daha birçok eşsiz deniz canlıları hakkında bilgi alacaksınız. Kızıldeniz Akvaryumu'nda Kızıldeniz'de yaşayan canlılar için pek modern olmayan akvaryumdaki canlıları yakından gözlemleme fırsatınız olacak.

Kızıldeniz'de denizaltı ile Sinbad Denizaltıları turuna çıkarsanız sizi otelinizden alıp önce bu müzeye götürürler. Daha sonra su altı salonunun yarım saat uzaklıkta olduğu bir tekneyle platforma ulaşacaksınız.

Kum Müzesi, dünya tarihinden mitolojiye, sinemadan fantastik ünlülere alanında kendi alanlarında usta heykeltıraşlar tarafından yapılan dev heykellerin sadece kum ve sudan yapılmış malzemeler kullanılarak sergilendiği bir açık hava müzesidir.

Türkiye'den Antalya Sand City Hurghada merkezini ziyaret ettiğimde Sayın Vahdat oradaydı. Kum müzesinde sarı ve beyaz olmak üzere 2 çeşit özel kum kullanılmış ve 400 km uzaklıktan getirilmiştir. Bazı ana işler 2 aya kadar sürebilir. Çok beğendim, gezilecek yerler listenizde olsun.