Üyelik Başvuruları

admin
Site Admin
Posts: 20
Joined: Wed Jan 20, 2021 11:42 am

Üyelik Başvuruları

Post by admin »

Singapur aynı zamanda dünyanın en yoğun ikinci liman kentidir. Çin, Japonya, Endonezya, Avustralya, Hindistan ve Körfez Ülkeleri arasındaki nakliye rotalarının merkez üssü olan Singapur Limanı, 123 ülkede 600 farklı limana bağlıdır.

Singapur, Asya'da 1 numaralı iletişim ağına sahip şehirlerden biridir. İnternet karşılaştırma şirketi Ookla'ya göre, şehir aynı zamanda akıllı telefon kullanıcılarının% 90'ından fazlasıyla dünyanın en hızlı ortalama geniş bant internetini kullanıyor. Ek olarak, Singapur hızla değişen bir dijital ekonomiye sahiptir.

Singapur, resmi kurumları tarafından şehrin büyüme, ulaşım, sağlık, nüfus ve yaşlanma konularında araştırmalar yapmaktadır. Neredeyse herkes iş, okul ve kamu binaları ile 7/24 iletişime geçebilir.

Singapur, kentsel yapıları ve yeşil alanları dengeleyerek kirlilik sorunlarını önlemeyi umarak, yüksek bir yaşam standardı sağlayarak daha da büyüyor ve güçleniyor. Marina Bay Sands Hotel'in inşaatı sırasında meydana gelen önemli çevre sorunlarını telafi etmek için, Bay Park ve bitişiğindeki arazi üzerine büyük bir yeşil alan olan Gardens By the Bay inşa edildi.

Singapur'un "bahçedeki arazi" olarak adlandırıldığını sık sık görebiliriz. Bu küçücük ülkede 1,3 milyondan fazla ağaç var ve bu ağaçların 178 türü "miras ağaçları" listesinde yer alıyor. Yeşillik şimdi ne kadar önemli tahmin edin. Bu şehir devletindeki büyük bir botanik bahçesinin yanı sıra Ulusal Orkide Bahçesi de göz kamaştırıyor. Özellikle, göz kamaştırıcı insan yapımı şeyler listesinin başına koyduğum Gardens Bay the Bay adında bir yer inşa ettiler.

Singapur Adası'nın yarısından fazlası parklar, tarım arazileri, tarlalar, bataklıklar ve yağmur ormanlarıdır. Adanın kuzeyindeki Singapur Ulusal Orkide Bahçesi, Singapur Botanik Bahçeleri ve Gece Safarisi 3600 hayvan türünün bulunduğu bir hayvanat bahçesi. 28 hektarlık yağmur ormanında bitki ve hayvanları gözden kaçırmayacaksınız. Singapur Hayvanat Bahçesi de özellikle çocuklu aileler için Singapur'da gezilecek yerler listesinde yer almalıdır.

Singapur'da etkileyici yeşilliklerin ortasında çok sayıda yüksek bina var. Şehrin yol kenarındaki gökdelenlere bakmamı istersen onları görmek zor, çünkü boş alanda hemen kocaman yaşlı ağaçlar yükseliyor. Yine erkekler bu gökdelenlerin çatılarında 50 hektarlık büyük bahçeler yarattılar. Şehre gökyüzünden baktığınızda yeşillik dışında neredeyse hiçbir şey görmüyorsunuz. Gökdelenlerin çoğu iş merkezi olmasına rağmen bazılarının üst katları güzel manzaralara sahip olup restoran ve bar olarak kullanılmaktadır.

Singapur, istikrarlı siyasi ve ekonomik yapısı, gelişmiş hizmet sektörü, altyapı tesisleri ve geniş ticaret ağı sayesinde küçük bir adayı büyük bir ekonomiye dönüştürüyor ve kişi başına düşen milli gelire göre dünyanın altıncı en zengin ülkesi. Dünyanın bu en küçük yirminci ülkesinde, kişi başına düşen ortalama gelir 56.522 dolar. Singapur Havayolları, Banyan Tree, Tiger birası gibi dünyaca ünlü markaları var. Burası küresel bir buluşma ve etkinlik yeri olarak öne çıkan yerlerden biri.

Singapur, tüm bölge gibi, her yerde trafiği, plakaları ve tipik İngiliz özelliklerini görebileceğiniz, güçlü İngiliz etkisine sahip bir ülkedir.